Autor příspěvku: Ivo Antušek, editor časopisu Vzlet

Vložil: Ivo Antušek dne: 02.07.2024 00:32:05

Dne 22. 6. 2024 se v T.J. Sokol Kbely konala Hokejpárty. Tak jaká ta Hokejpárty letos byla?

Každý rok, na konci sezóny, pořádá náš klub rozlučku s uplynulou sezónou, pod názvem Hokejpárty.

V únoru jsme stanovili termín a vyhlásili nábor na dobrovolníky, kteří s celou akcí pomůžou. Nakonec se sešla skvělá partička lidiček a mohli jsme začít vymýšlet, jaká ta letošní párty bude.

Po mnoha schůzkách a chatových diskuzích jsme se shodli na pěti týmových soutěžích, na soutěži o nejlepší pomazánku, na formě tomboly, jak bude zajištěna hudba a občerstvení, jakou uděláme výzdobu atd.

Od kamarádů z Litic jsme si půjčili nové nafukovací hřiště. Městská část Prahy 19 nám zajistila pivní sety a stany. Od pana Jedličky jsme si přivezli nafukovací atrakci Gladiátor. A celá šou mohla začít.

V první soutěži Minové pole měli soutěžící zavázané oči a museli pomocí svého týmu, který ho naváděl pomocí svého hlasu, dovést balónek do cíle, aniž by narazili do překážky, či vybočili z tratě.

Po této soutěži následovalo vyhlášení nejlepších hráčů v kategorii benjamínci. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni úplně všichni.

Po předání medailí bylo zahájeno pasování do vyšších kategorií.

Z U6 do U8 a z U8 do přípravky.

Po tomto slavnostním aktu následovala další hra, která se jmenovala Vodní sloupce.

V této hře se aktéři snažili, pomocí vody z bazénu a kelímků, dostat tři tenisáky z roury o průměru 20 cm a výšky 180 cm. Vodní sloupce byli trošičku navrtané, takže kapitáni, kteří sloupec drželi, měli opravdu co dělat, aby všechny díry zacpali různými části svého těla.

Po této mokré soutěži měla slavnostní chvilku přípravka. Nejlepším hráčem byl zvolen Albert Podskalský.

Po Bertíkové korunovaci jsme tu měli další soutěž a to Pozemkářský číšník. Motýlek, tác a tři míčky a co nejrychleji do cíle. Za zvuku fanfár vystoupal na podium Samuel Marák, aby si převzal ocenění Pozemkář roku v kategorii mladší žáci. Stejně jako Kateřina Chrubasíková v kategorii mladší žákyně.

Tea Kučerová nastřílela za sezónu 28 gólů a proto i ona byla na podiu dekorována jako nejlepší střelec sezóny 2023/24.

Předposlední soutěží bylo Balónkování. Jestli jste si mysleli, že rozsednout balonek je jednoduché, tak jsme v této soutěži zjistili, že to žádná sranda není. Nebo to sranda byla?

Pro titul Pozemkář roku si přišel na podium za starší žáky Radim Boháč a za starší žákyně Markéta Holyšová.

Následovala poslední soutěž Okapy.

Každý tým měl k dispozici pět trubek a deset golfových míčků a museli je dostat z bodu a do bodu B.

Na začátku soutěžení každé družstvo dostalo 20 mincí, které mohli u našeho čínského obchodníka pana Li (úžasný Ruda Tůma)směnit, po vykonání určitého úkolu, za pomocné body. Toto šmelení se ve finále ukázalo jako velmi důležité a i díky tomu se vítězem celé soutěže stal tým Ružových s kapitánem Václavem Podskalským.

Poslední, kdo si nepřevzali ocenění, byla kategorie dorostu a mužů. Viktor Boháč za dorost a Vojta Větrovec za muže. Oba hráli za obě kategorie a pravidelně hráli i extraligu za Rakovník.

V soutěži Obližprst se vítězem stala Renča Hrazdírová a to jak u odborné poroty tak i u ostatních ochutnávajících.

Tombola byla letos opravdu nařachnutá. Došlo i na dražbu, ve které hlavní licitátor Ruda Tůma prodal jízdní kolo, které věnoval Jirka Hýbl. Další na řadě byla 10kg kýta a mikina Brabo s baťohem.

Po skončení všech oficialit a soutěží jsme si postavili branky a zahráli si co jiného než pozemní hokej. A pak už se jenom tančilo, zpívalo a radovalo…